×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

“İmparatorluktan Cumhuriyete: Modernleşme” Konferansı

Yazıcı-dostu sürüm

29 Mart 2022 tarihinde Batı Afrika'nın en büyük üniversitesi olan Cheikh Anta Diop Üniversitesi'nin Konferans Salonu'nda, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yunus Koç ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enes Kabakcı'nın sunumları ve Cheikh Anta Diop Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mor Ndao’nun moderatörlüğünde "İmparatorluktan Cumhuriyete Modernleşme" adlı bir konferans düzenlendi.

Konferansta, Prof. Dr. Enes Kabakcı “Osmanlı Devleti’nde batılılaşma ve modernleşme hareketleri” üzerine bir sunum yaparken, Prof. Dr. Yunus Koç “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve modernleşme dinamiklerine” ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Konferansa başta Cheikh Anta Diop Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri olmak üzere birçok dinleyici katılım sağladı.

Diğer Etkinlikler

Dakar Yunus Emre Enstitüsü’nde, Cap Manuel Kışlası’nda Türkçe öğrenen askerlere yönelik T.C. Dakar Büyükelçiliği Askeri...

İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yıldönümü münasebetiyle, 14 Mart 2022 tarihinde Dakar Yunus Emre Enstitüsü’nde T.C....

Dakar Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü dolayısıyla konferans...

Büyük Taarruz Zaferi’nin 99. Yıldönümünü münasebetiyle Dakar Yunus Emre Enstitüsünde  “30 Ağustos Zafer...