×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Cap Manuel Kışlası’nda Türkçe Öğrenen Askerlere 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı Düzenlendi

Yazıcı-dostu sürüm

Dakar Yunus Emre Enstitüsü’nde, Cap Manuel Kışlası’nda Türkçe öğrenen askerlere yönelik T.C. Dakar Büyükelçiliği Askeri Ataşeliğimiz eşgüdümünde Çanakkale Zaferi'nin 107. yılı münasebetiyle 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü programı düzenlendi.

Aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, T.C. Dakar Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Levent Sebahattin Güldağı’nın Çanakkale Zaferi’ne ilişkin sunumu ve günün anlam ve önemine ilişkin konuşması ile devam etti. Cap Manuel Kışlası’nda Türkçe öğrenen öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen program kapsamında askerlere Çanakkale zaferini anlatan bir film gösterimi yapıldı.

Dakar Yunus Emre Enstitüsü bahçesinde verilen kokteyl ve Türk kahvesi ikramı ile program sona erdi.

Diğer Etkinlikler

Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçiliği Kançılaryasında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma...

29 Mart 2022 tarihinde Batı Afrika'nın en büyük üniversitesi olan Cheikh Anta Diop Üniversitesi'nin Konferans Salonu'...

İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yıldönümü münasebetiyle, 14 Mart 2022 tarihinde Dakar Yunus Emre Enstitüsü’nde T.C....

Dakar Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü dolayısıyla konferans...