×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

"Yunus'un Sesi" Konseri

Yazıcı-dostu sürüm

Yunus Emre'nin vefatının 700. Yılı münasebetiyle, Dakar Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçiliği iş birliğinde 9 Aralık 2021 tarihinde Dakar’da “Yunus’un Sesi” konseri düzenlendi.

Yunus Emre Hazretleri ve Türk Tasavvuf Müziği hakkında Dakar Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Merve Işık Elsıkma ve Türkiye Cumhuriyeti Dakar Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas’ın konuşmaları ile başlayan program İstanbul Tasavvuf Müziği Korosu tarafından icra edilen eşsiz konserle devam etti. Senegal’in en prestijli salonlarından biri olan Théatre National Daniel Sorano’da gerçekleştirilen konserin repertuarında Yunus Emre ilahilerinden seçkilere geniş yer verildi, ayrıca konserin bir bölümünde sema gösterisi yapıldı.

Yabancı devlet misyon temsilcileri, hükümet temsilcileri, milletvekilleri, kuvvet komutanları ve Türk kültürüne ilgi duyan Senegallilerin katılımıyla gerçekleştirilen konsere yaklaşık 700 davetli katıldı.

Diğer Etkinlikler

Dakar Yunus Emre Enstitüsünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Senegalli çocuklarla kutlandı.

Dar...

Dakar Yunus Emre Enstitüsü, Senegal'in Başkenti Dakar'da Türkiye'yi ve Türk kültürünü tanıtmak için "Türk Evi Sergisi"...