Dakar’da 15 Temmuz Şehitlerimiz Yâd Edildi

Yazıcı-dostu sürüm

Dakar Büyükelçiliği himayelerinde gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı Dakar’da yaşayan ticari faaliyet gösteren vatandaşlar ve kurumsal faaliyet gösteren resmi ve gayri resmi kurum ve kuruluşların katılımıyla gerçekleşti.

Şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Büyükelçi Ahmet Kavas’ın konuşmasıyla devam etti.

Programda 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain kalkışma özetlendi. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne vurgu yapıldı, kalkışmanın sorumlusu olan FETÖ terör örgütünün içi yüzü tüm gerçekliğiyle anlatıldı. Ayrıca FETÖ terör örgütüyle yapılan yurt içi ve yurt dışı mücadelelere değinildi. FETÖ terör örgütünün özellikle yurt dışı ekonomik ayağı ile mücadelede vatandaşlarımız uyarıldı. Ülkemizin, yurt dışı temsilcilikleriyle, vatandaşlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde çalışma azim ve kararlılığında olduğu ifade edildi. Türkiye Maarif Vakfı ve Yunus Emre Vakfı temsilciliklerinin yurt dışındaki vatandaşlarımızın birlik ve dayanışmasının temini için var olduklarına dikkat çekildi.

 

Dakar Yunus Emre Enstitüsünün organize ettiği fotoğraf sergisiyle program sona erdi. Sergiyi gezen vatandaşlar, 15 Temmuz şehitlerinin hüznünü ve aynı gün kazanılan demokrasi zaferinin kıvancını fotoğraflarla yeniden yaşadılar.

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Etkinlikler

Dakar Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü dolayısıyla konferans...

Büyük Taarruz Zaferi’nin 99. Yıldönümünü münasebetiyle Dakar Yunus Emre Enstitüsünde  “30 Ağustos Zafer...